Navigation Menu+

čo a jak

Návod na použitie – ako poskladať festival tak, žeby dobre bulo.

#1 Bude to také aké si spravíme.

V žiadnom prípade to nebude iné. Robíme to pre seba a je každému jedno či stojíš na pódiu s mikrofónom, kreslíš si s deťmi, alebo už máš viac jak zvládaš. Všetko sa môže stať a stane sa aj to, čo si sami spôsobíme. Preto spravme tak, žeby bolo dobre.

#2 FESTIVALOVÝ AREÁL

Nová Koronč 1083/1
075 01 Trebišov
48.640297, 21.707974

Festival Skapal pes sa koná pri meste Trebišov v hospodárskej časti Nová Koronč (Sunnyho ranč) . Komplex je situovaný na nížinatej udržiavanej trávnatej ploche a je rozdelený na tri časti (stanové mestečko, oddychová zóna (čo je oddychová zóna?), festivalová zóna (a čo je festivalová zóna?) – kto toto písal? 😀 no nič, aj tak neverím, že to niekto z vás číta, poďme ďalej). V prípade nepriaznivého počasia je prístupný aj interiér hospodárskej budovy. Pešo sa k nám môžete dostať od hlavnej autobusovej alebo železničnej stanice v Trebišove prechodom cez železničné priecestie (cez nadjazd) smerom von z mesta (na obec Milhostov). Festival sa nachádza za priestorom vojenských kasární. V okolí festivalu a orientačných bodov v meste budú rozmiestnené návesti a tabule.

#3 PARKOVANIE:

K dispozícii je zatrávnené bezplatné parkovisko umiestnené pred vstupom do festivalového areálu. V rámci vlastnej bezpečnosti radíme nechať cenné predmety doma a nie v aute.

#4 STANOVANIE:

Stanové mestečko sa nachádza priamo v areáli festivalu a je v cene vstupného.

#5 OBčERSTVENIE:

K dispozícii sú výčapy s pivom a nealkom, alkoholické i nealkoholické nápoje, výber klasických festivalových jedál, navyše sú v ponuke aj vegetariánske či vegánske pochúťky.

#6 DETI:

Pre deti je vymedzené DECKOVISKO (detský kútik), v ktorom pod vedením skúsených pedagógov zmysluplne strávia svoj voľný čas. Program pre deti je bohatý: hry, maľovanie, kreslenie, čítanie a iné. Za prítomnosti rodiča si deti môžu vyskúšať aj trampolínu. DECKOVISKO je v prevádzke v SOBOTU od 12-tej hodiny do 17-tej hodiny. Čekuj program, sú tam superpecky pre decky. 🙂 Deti do 10 rokov (vrátane) majú vstup na festival zdarma, samozrejme v sprievode rodiča.

#7 PSY:

Mysli na to, že psy majú svoje svorky. Ak to nie si ty, kto je po ruke, bude to nejaký iný pes. Toto určite nechceme. Hoci do areálu majú psy vstup povolený (okrem evidentne agresívnych a nepokojných psíkov). Voľný pohyb psov je však zakázaný, preto by mal mať každý psí návštevník z bezpečnostných dôvodov náhubok a vôdzku. Majiteľ psíka je plne zodpovedný za jeho správanie a naopak 🙂

#8 NAPOKOJU:

Počas festivalu sa chceme všetci cítiť príjemne a bezpečne, a preto ani u nás nenosíme zbrane, ostré či sklenené predmety, pyrotechniku a podobné zbytočné blbosti.

#9 DROGY:

Aj u nás sa riadime platnými zákonmi SR. Všetky legálne drogy si môžete u nás kúpiť, nelegálne nenoste.

#10 HYGIENA:

V areáli festivalu sa nachádzajú splachovacie toalety pre dámy aj pánov, ktoré sú umiestnené vo vstupnej hale budovy. Súčasťou toaliet sú umývadlá s úžitkovou vodou a mydlom. Vonku sa nachádzajú štyri chemické toalety (toitoi). O čistotu toaliet a dostatočné zásoby toaletného papiera sa starajú usporiadatelia. Na festivale bude dostatok košov. Odpad separujeme (modrá farba – separovaný odpad/ čierna farba – komunálny odpad). Prosíme návštevníkov, aby dbali o čistotu, odpad hádzali do označených vriec podľa inštrukcií a v prípade akýchkoľvek zistených nedostatkov (nefunkčné toalety, špina) kontaktovali usporiadateľov. Keď si bordel nenarobíme, budeme mať pri upratovaní menej roboty, trafiť do koša dokáže každý. V nedeľu bude prebiehať upratovanie v rytme reggae, čakáme vás, FEST.

#11 VŠEOBECNÉ POKYNY:

Za opakované napomenutie a nerešpektovanie pokynov usporiadateľského tímu bude návštevník vyvedený z areálu. Aké si to urobíme, také to budeme mať. Každý návštevník sa teda stáva kvázi organizátorom vlastného festivalu, a preto je dôležité správať sa slušne a spríjemňovať okoliu pobyt na festivale. Vyzývame návštevníkov, aby sa počas festivalu starali nielen o vlastnú bezpečnosť, ale aj o bezpečnosť ostatných.

 

Ako sa k nám dostaneš na pešo:

úplne inak ako na tomto videu. Na stanici sa opýtaj na Novú Koronč. Oni Ti povedia.

ale video si kukni aj tak, len sa ním neriaď.