Navigation Menu+

ďakujeme za päť rokov

“Ďakujeme Vám za päť rokov.
Bol to risk. Každý jeden rok. Veľký plán na jeden víkend, ktorý každý jeden raz nemusel vyjsť. Celé toto držalo na pochybných princípoch čestného slova, ústneho prísľubu, pohľade do očí a stisku ruky. Tak sme zistili, že veľa ľudí takto fungovať nedokáže, ale že ešte veľmi, naozaj veľmi veľa dokáže povedať a spraviť tak, žeby dobre bulo. A práve Vám, čo ste pochopili svoju úlohu v príležitosti vytvoriť festival, nie pasívne konzumovať a sťažovať sa na kvalitu poskytnutej služby za svoje peniaze, skutočne ďakujeme.
Chceli sme ukázať, že tak, ako dokáže 7 ľudí vytvoriť priestor na festival za nula peňazí, tak sa možno budú dať urobiť aj iné veci. U seba doma, v našom susedstve, na ulici, či sídlisku, alebo aj v celom meste, a že takto zdola môže, a myslíme si, že aj má fungovať celá spoločnosť – urobme si sami, lebo nikto iný to za nás neurobí. Len tak dokážeme, že neskapal pes, ani kultúra a politika.
Musíme však priznať, že psík nás za tých 5 rokov prerástol. Začínali sme v jeden večer s pódiom poskladaným z lešenárskych rúrok. Končíme s trojdňovou akciou a nádejou, že to malo zmysel a možno odkaz.
Hej, tím Skapal pes fest končí, a tešíme sa, čo z toho bude ďalej. Žijeme vo svojom meste a rozhodne sa o svoje okolie neprestávame zaujímať a podporovať dobré veci, čo sa tu dejú.”

Toto bol plánovaný status ihneď po skončení SPF17. Nevedeli sme čo. Kašleme na to? Skapal pes a resuscitácia prináša len drahé účty za elektriku?

Sedíme tu teraz traja – Monča, Helka a Viktor a rozhodli sme sa.

Bude.

Ideme viacmenej od začiatku. Štyria ľudia z pôvodného tímu majú iné, niektorí veľmi príjemné povinnosti. Už to nebude 45 vystúpení za tri dni. Ak zvládneme jeden večer s jedným filmom, bude to úspech. Ostatné závisí od Teba. Stále závislelo. A myslím si, že keď si dočítal/a až sem, tak tam nejaká nádej je. Stále nejaká bola.

Minimum, čo môžeš spraviť teraz je, že nám pošleš dve percentá. Aby sme mali základ – zvuk a nájom za elektirnu. Potom uvidíme. Ostatné bude také, aké si spravíme. Stále to také bolo. Takže? Ideš do toho s nami?