Navigation Menu+

2% na Trebišovský vesmírny program

Sranda jak to zbehlo, ne? Tvl, nedávno sme sa báli, že jak ste domov došli, či sme sa akurat zmestili pred druhú vlnu a zrazu, tyvole, rok prešiel doma sme boli, nič sme nerobili len sa báli a báli a ešte aj dane platiť treba a neviemčovšetko. Ale vidíte, že to proste musíme dajak dať, veľmi chcem, žeby pšik neumrel, lak Lajka na orbite.

Podporte nás, šak viete, že to bude len také, aké chceme aby bolo. 2% minulého roku boli soda, ale aj tak sme zaplatili z nich cca štvrť pódia. Aj cez Koronu ste sa narobili dosť. Aspoň 2% z daní vašej práce, času a talentu nám pošlite, pls.

Návod:

Tlačivo si stiahni a vypíš.

Viete, že nepýtame peniaze od štátu ani od sponzorov. Aj preto tam nepobehujú hostesovia v reklamných tričkách a netlieskate reklame na pivo.
Ale aj preto každý rok plačeme, či neostaneme na nule.

Vyzerá to hrozne, ale je to vpohodke:

 1. Požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň
 2. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo „Potvrdenie o zaplatení dane“
 3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať:
  a) 2% z Vašej zaplatenej dane – to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať, ak ste v roku 2020 neboli dobrovoľníkom, alebo dobrovoľnícky odpracovali menej ako 40 hodín. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
  b) 3% z Vašej zaplatenej dane, ak ste v roku 2019 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a získate o tom Potvrdenie od organizácie/organizácií, pre ktoré ste v roku 2020 dobrovoľnícky pracovali. (Mnohí a mnohé ste u nás dobrovoľnícky pracovali. Ak ste tlacivo stratili a chcete nám dať 3%, máme odloženú vašu kópiu. Napíšte nám)
 4. Ak nám chcete oznámiť, že ste nám zaslali svoje 2%/3%, zaškrtnite v tlačive príslušný súhlas so zaslaním Vašich údajov (meno a adresa… NIE však poukázaná suma) 
 5. Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením,  na daňový úrad    *** – adresu si nájdete tu: https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/verejne-sluzby/zistenie-miestnej-prislusnost 
 6. ***Ak ste poukázali 3% z dane, povinnou prílohou k Vyhláseniu a Potvrdeniu o zaplatení dane je aj Potvrdenie o odpracovaní minimálne 40 hodín dobrovoľníckej činnosti!!!
 7. Daňové úrady majú 90 dní od splnenia podmienok na to, aby previedli Vaše 2% (3%) v prospech Vami vybraného prijímateľa.