Navigation Menu+

Freeborn brothers

Piatok 1. septembra

Melodráma jak uhrančivé pohľady Buda Spencera a Terrenca Hilla tesne pred pištoľníckym súbojom, a pritom nám tak známy archetyp dediského správania, ktorý máme s Poliakmi takmer identický. Intímna lyrika a romantika drsného drevorubača, ktorá vášnivo a nežne skolí aj severskú sekvoju….dievčatá a chlapci, Herľany mužnosti v hlasoch, čo vám budem hovoriť!

Paulína hovorila, že spotení skákali v malej miestnosti Pubkultúry v Rzesowe a nevykrývali. Vlastne jej opis bol dôvodom prečo som Nikovi zavolala. Počas rozhovoru, keď som mu to spomenula,sa odmlčal a nostalgicky zaspomínal: Yes it was a good party, kurwa!

Proste musíte zažiť to meniace sa tempo s cigánsky inšpirovanými rytmami, eklektiku amerického folku, bluesu, country, a rock’n rollu, ktoré Vás nenechajú sedieť na paletách. Ani škrupulentní editori Wikipedie by ich vystúpenie neopísali inak ako šialené divadlo, či divný circus. Tisíckrát počuť, ani raz vidieť nestačí, ako by aj, keď dve predstavenia zo sto nie sú identické.

Aj sme uvažovali, že plagáty skapatého psa budú prelepené nápepkou „must be seen“ aj vďaka minuloročným účastníkom Colours of Ostrava: Niko Soszynski (banjo, bicie, spev), Mateusz Plesniak (akordeón, gitara, spev), Pawel Kus (bass, spevy) a Arek Hawro (trúbka) (áno, ku nám prídu v pätici), ktorí od roku 2013 servírujú masívnu dávku antidepresív, chaosu a zábavy, čo sa potvrdilo pri turné Freeborn Brothers po Európe, Brazílii a USA, kde vraj Poliaci spoľahlivo zabodovali.

Skúseným šoférom odkazujem, že by si ich CD – Two Men Orchestra a Gypsy Hobo Trash Grass pri jazde mali nechať v obale. Radšej prídite na Koronč cez víkend 1. a 2. septembra a zažite ich inváziu naživo.

Upozornenie: Odborníci varujú že pri prudkých pohyboch do rytmu I mimo neho môže dôjsť k poškodeniu prednej a možno aj zadnej amygdaly, či čo.

No a nemôžeme nespomenúť ani ich legendárny počin pri pohrebnej pesni pokazenému policajnému autu, ktorý má pol milióna pozretí! Šak sa príďte opýtať, či bola skôr táto verzia, alebo:

Hela