Navigation Menu+

Jet 8Šupa je, že taký kvalitný zvuk s oldschool New York hardcore zbormi, saxofónom, čo spraví hlavnú melódiu aj doplní harmónie jak BigBand zo šesťdesiatych, keď treba a chuť na pogo, jak pri (neo)punkoch keď Offspringovia v najlepších rokoch si dávali výskoky, je celý spravený DIY. Bars sa nám to páči. Nie, nemusí to hneď znamenať LoFi zvuk, narýchlo zbúchané všetko a proste jak z koša (sory trešdajveri a trešdajverky, v košoch može byť síce veľa použiteľného jedla, to hej, ale muzičku máme radšej novú a nerecyklovanú 🙂  ) Dobre to robia, pražáci a pražáčka. Myslím, že Urob si sám princíp sa v hudbe dá prejaviť najmä tým, že si vlastné veci vydáte sami/é. Jeden z dôvodov: Music industry sucks (2015). Fakt slúchadlá na uši a pekne na pecky.. Dá sa lepšie odpovedať zlým jazykom, ktoré ich obviňujú z podlízania sa publiku, a fešáčikovania sa?

Ten album je silný.

 

Nostalgia starých Fastfoodov, keď ešte „hej-hej“ vokály zneli hlasnejšie ako všetko ostatné, keď ani neplánovali, že budú skainžinieri a saxofón im (Fastfoodom, nie Jet8) znel ako z fonány na Hlavnej v Košicoch. Energia jak Ska-P predtým jak sa zhovadili podporou dajakej politickej strane či čo… a proste celé je to dobré. Stačí mať trošku pochopenia pre Limp Bizkit pišťanie.

Kokos to oni hrajú už 12 rokov? Tri albumy jedno EP?! Dobre čo? Na Ffude som ich chcel tento rok stihnúť, ale nevydalo no… Vlastne som tam nič poriadne nestihol, ale ako sa u nás hovorí „radšej stokrát počuť ako raz vidiek“ – minulý rok európske turné, Dog Eat Dog supprot, potom Mighty Sounds, teraz Skapal Pes Fest… zlepšujú sa každým rokom. A neskutočne sa teším, že ich uvidím práve u nás. Bude fajne v piatok večer.