Navigation Menu+

Ptakz

jseš to co víš 
a není náhoda, že všechno co tvrdíš je zpíčená móda 

Dlho trvalo, kým sme našli rep, s ktorým by sme nemali problém. Ptakz sú tá generácia, na ktorú sme čakali. (ich) Rap je nový punk. Pre mňa ukončili veľkú reperskú pauzu od Chaozzu. PTAKZ  je crew, a tam je viacej ľudí, majú divné mená, každý/á z nich dačo robí, potom to robia spolu, ale niekedy bez dakoho, ale zase s dakým iným. Povedali, že prídu deviati spolu, ale džad zna či to pravda.

Áno, nič neviem o hiphope ani repe. Teda, okrem toho, že sa môže použiť do reklamy na pepsi aj do návodu na umývanie zúbkov. Že to je veľká pozerina a pseudohádky, zlá lyrika a ťarbavé rýmovanie s naozaj pováženiahodným citom pre počet slabík vo verši. To je vtedy, keď sa neonazi blbeček snaží natrepať dlhú vetu do príliš krátkeho riadku, ale on je taký frajer, že to aj tak stihne.  Hej hovorím o Molochovi. Ale vlastne aj o veľmi veľkej časti súčasnej popkultúry, ktorá ide na tej vlne.

Teraz si ešte raz prečítaj prvú vetu. Je z treku (tak sa volajú pesničky) Co je tvoje PATOLOGIE. Tagy pod albumom „Nechce Nám Někdo Udělat Koncert V Berlíně EP“  – acid experimental hip-hop/rap rap trap acid electro experimental. Celkom vpohode. Ťažké, tučné beaty sa počúvajú tak ľahko, že jeden festival v Trebišove taký použil vo svojom promo videu ,za čo veľmi pekne ďakuje PhoeniCZ Edosh / PTAKZ /.

Prosto zabudnite na trápne doťahovačky štyridsaťročných detičiek, ktorí majú potrebu v klipoch ukazovať požičané mercedesy a texty založiť na vulgarizmoch, lebo na základnej škole je to ešte odvážne púšťať a nasierať učiteľov. Títo chlapci a dievčatá z Prahy naserú najskôr teba. Tvoje predstavy o úlohe muža a povinnostiach ženy, predstavy o živote, o tom, ako chceš, žeby sa druhí ľudia správali. Všetky sväté témy im prejdú cez ústa. Otázka je, či to zvládeš.

Mega sa tešíme na Sobotu.