Navigation Menu+

Sobotný program

ráno vstaneš, popraviš, čo sa včera podarilo napáchať, a ideš na alkojogu:

(hej, festivaly majú také tie „veci pomimo“, alebo keď si organizátori uvedomia, že nazvať niekoho dielo vatou medzi kapelami je kus glupe, tak napíšu „sprievodný program“, alebo nejaké ďalšie eufemizmy ktorými (verme že) nevedomky urazia zvyšok prezentujúcich a trošku aj odradia účastníkov.) Nechceme heroizovať kapely a hudobnú zložku dávať vyššie ako literárne čítanie, tvorbu diela, odkaz filmov, prednášok, či prezentácií kolektívov, ktoré sú aktívne vo svojich komunitách. Tí ľudia trávia minimálne toľko času v ateliéroch, za počítačom organizovaním, zháňaním mejlovaním, tvorbou, a proste fakof hudba. (iba) Hudba nie je punk! Punk je angažovanosť. A organizáciá. A tvorba. 🙂 – šak chapete čo myslím. Teda v sobotu začína najdôležitejšia časť programu Skapal Pes Festu na obed. Čítajte pozorne, o každom sa dá hovoriť veľa, tak aspoň málo na teraz. Práve táto časť je dôkazom toho, že ten pes neskapal. Že to o čo sa snažíme my robia aj ďalší a ďalšie. Že robiť veci po svojom v koordinácii so svojím okolím je oveľa normálnejšie ako voliť zástupcov, ktorí sľubujú, že spravia to, čo títo už dávno robia.

Máme obavu, že prvýkrát sa nám nepodarí spraviť tak, žeby sa dve veci neprekrývali a budete nútení/é si vybrať. Koniec zátvorky. )

10:00
Alkojóga so Zuzkou

11:00
Sobotný trch
Skapal pes fest merč – naše tričká, tašky, nálepky a ešte dačo, zabudol som
Merče kapiel – keďže kapely hrajú bez nároku na honorár, spôsob ako môžeš svoju obľúbenú kapelu podoriť je, že si kúpiš ich tričko, hudbu, alebo čokoľvek. Neplatí len pre kapely.
Skateponožky – kvalitné štrimfľe
Spellbook
Cipana.natalia – krásne kresby a maľby, aj takou tou bodkovacou
Zuzka Šutková – maľby
Prednáška o strese s Adri

12:00
Deckovisko so Zuzkou a Barborou. lebo
Kvíz s Ličom. Ličo začal robiť kvízy v Tabačke aj Bungalowe (postarajú sa nám o jedlo toho roku, ale to v inom príspevku)
Čitáreň s Kamilom. Knižnica kde budú kadejake veci.
Master of Dyna Blaster Games Stage – tento rok vo svojom špeciálnom karaván stejdži. Tento rok predstavíme unikátnu hru, ktorá sa chce stať hitom internetu. Sami sme si ju vymysleli a prvýkrát v živote ju odprezentujeme na SPF.
Musiclab stage – riadená džemovačka na samostatnom stejdži.
Cykloprehliadka Trebišova s Ďurim
Jazda na koni s Jazdeckým klubom Larisa (pre deti aj dospelých)
Lukostreľba – to je streľba z luku, výšjako…
Kerberos  – Vierka Zubalová, Ingrid KepkováKerberos – bájny trojhlavý pes sa vynára, aby znova strážil podsvetie pred vstupom živých. Podľa gréckej mytológie vstup do podsvetia stráži Kerberos – ohnivý pes s troma hlavami, ktorý do ríše mŕtvych nepustí nikoho živého. Na festivale sa znovu vynára, aby dohliadal na mŕtve duše v záhrobí. Objekt Kerberos bude vznikať priamo počas sobotného dňa.
Graffity Jam – rovno v areáli bude prebiehať vytváranie dajakého diela sprejom.

13:00
Prezentácie aktívnych komunít a projektov
Gelnické iluminácie – skupina okolo Zapadnutného kúta v Gelnici. Robia umčo aj veci v Gelnici. Večer aj projekcia na stenu budovy.
ArtHa Poprad – robia veľa. Umenie a aktivizmus je jedno slovo.
Komunitný futbalový klub Bratislava – v štádiu plánu a príprav.
Kapitál – noviny, angažovaný mesačník
Priama akcia – problémy na pracoviskách, organizácia bez šéfov,
Consumeanddie – vydávajú ziny, albumy, organizujú kadečo v Trnave
Pohoda – taký festival v Trenčíne, porozprávať príde bubeník z Vydrapenej Bužírky Punk Systém.
Lesoochranárske zoskupenie Vlk   – organizácia, ktorá ide po príčinách ekologických problémov. Majú viacero úspešných projektov, na ďalších robia.
Hogwash – umelecké zoskupenie, budú mať výstavu plagátov,

15:30
You Are Wellcomed – film o DIY skejtovej scéne v naších končinách
Xenofóbia (premietanie) – hrdinovia medzi nami.

16:30
kapely – Stage, ktorý nemá meno a Betlehem stage.

17:30
Samčov bizarný sprievodca Zemplínom

Festival STOP!

V noci zastavíme festival Ľubo a Maťo Koniar (mapping) Video projekcia na stenu ranču kreatívne pracuje s charakterom fasády. Projektované ilúzie demonštrujú realitu takú, aká by mohla byť, nie takú aká je. Symbióza s hudobným doprovodom Martina Koniara tento efekt znásobuje a ba až rituálne vtrháva diváka do iluzórnej reality.