Navigation Menu+

Suzi soprano

Čas sú peniaze, stále meškám,
motáme sa v strede noci,
proti vetru.
Stokrát ďakujem!

Čo iné ako ruky nohy bozkať chlapcovi, čo minulý rok zavolal Nirvanu zo Slovniska do Collosea. Nie len za to, že nám parádne nazvučil black stejdž, ale že mi predstavil môj objav roka 2016. Zimomriavky, ako keď do prvého rodinného discmana od uja z Ameriky vložíte požičaný Bleach a Christ Novoselic vám zmení život s  „dadada dá dada“.

Hovoriť o novom  albume pri asi neznámej kapele dakde z juhu je čo?! Ale je nový odkedy som ich videl v colle. Prividi sú halušky – halucinácie. “ Texty sú reakciami a vtipmi z tém ako alkohol, zvláštne udalosti, spoločnosť, náboženstvo, halucinácie…“ (zdroj) „milujem sarkazmus a cynickosť a na albume je toho dosť, veľa opakovaného textu inšpirovala úžasna DisciplinA Kitchme“ (ten istý zrdoj) Krista Bendova, fakt sú úžasní! (aha!)Fotka Suzi soprano.

Kedysi to bol len Laibach, ktorý sa ku nám z Jadranu dostal, hej, väčšinou chodíme my tam a počúvame rádio v zápchach, potom sem Chiki Liki dotiahli Srečnu Mladinu a akosi som začal tušiť, že tam dole  to asi bude celkom živé okolo ľubľanskej zaskvotovanej štvrti Metelkova. Hrali s Ooral Sea a bola to úžasná šou hore v sedmičkách. Myslím si, že náš festivalček by mohol ich surový a rovný zvuk pekne doplniť.

Nový album Prividi si kľudne kúpte a napičúvajte dopredu. Silné riffy a opakujúce hlášky zo slovinčiny, že máte pocit, jakeby ste aj dačo rozumeli (Proti vetru je po našom proti vetru).  Je to krása!